Menu

Warto wiedzieć

Jak wybrać odpowiednią klimatyzację do domu?

Klimatyzacja to dzisiaj niemalże standard, którego nie może zabraknąć w żadnym, nowo powstającym domu. Letnie upały dają nam się we znaki tak mocno, że inwestycja w klimatyzację to jedyny sposób na przetrwanie ciężkich, wakacyjnych miesięcy. Spora liczba osób zastanawia się jak wybrać odpowiednie rozwiązania, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując klimatyzację.

Sposoby na podlewanie ogrodu

Lato to czas, kiedy nasze rośliny ogrodowe potrzebują szczególnej troski. Małe opady deszczu, duża suchość podłoża oraz powietrza sprawiają, że ogrody nie prezentują się już tak okazale. Obowiązkiem jest, prócz ich odpowiedniego odżywania poprzez nawożenie, również ich systematyczne nawadnianie.

Czym są i jak działają kolektory słoneczne?

Coraz częściej spotykanymi elementami naszych domów stają się specjalne ekrany, które pochłaniając promienie słoneczne oddają je w postaci energii gospodarstwu domowemu. To rozwiązanie przypadło do gustu wszystkim tym, którzy chcą nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale i żyć ekologicznie dbając o środowisko naturalne.

Ogrzewanie podłogowe w łazience

Ogrzewanie podłogowe chyba nigdzie nie sprawdza się tak dobrze, jak w łazience. To pomieszczenie z racji swojego „zimnego klimatu” powinno być wspomagane dodatkowym źródłem ciepła właśnie z podłogi. Nic nie daje w łazience tak wielkiego komfortu, jak cieple płytki.

Oświetlenie w domu

Odpowiednio oświetlony dom to nie tylko odpowiedni nastrój i estetyczny wygląd, to także ogromna wygoda. Dobrze zaplanowana instalacja elektryczna oznacza również oszczędność. Na rynku mamy ogromny wybór produktów, jednak nie zawsze potrafimy dobrze wybrać. Pomożemy Wam wybrać właściwe oświetlenie.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Kiedy warto zastosować przydomową oczyszcalnie? W tym artykule opisaliśmy podstawowe rozwiązania przydomowych oczyszczalni ścieków. Wybierz najlepsze rozwiązanie do Twojego domu.

Kominek z płaszczem wodnym

Instalacja kominka z płaszczem wodnym nie jest trudna o ile zna się podstawowe zasady, na jakich takie kominki powinny funkcjonować. Zaletą zastosowania i odpowiedniego zainstalowania takiego kominka jest fakt, że z powodzeniem może zastąpić on kocioł centralnego ogrzewania.

Bezpieczne ogrzewanie gazowe

W ostatnich latach wiele razy byliśmy świadkami tragedii, które spowodowane były wadliwym ogrzewaniem gazowym. Do zatrucia czadem dochodziło nie tylko wtedy, kiedy występowały rażące zaniedbania, ale również w sytuacjach, kiedy nic nie wskazywało na możliwe niebezpieczeństwo. Podajemy kilka wskazówek jak zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed niszczycielskim działaniem gazu

Jak wyczyścić baterię łazienkową?

Nowe baterie łazienkowe zachwycają nas swoim kształtem i połyskiem, ale nie trwa on długo, gdyż armatura ma tendencję do gromadzenia trudnych do usunięcia i nieestetycznych zabrudzeń. Media reklamują coraz to nowe środki, które mają zadbać o nienaganną czystość naszej łazienki, ale jak jest w rzeczywistości?

Instalacja odgromowa

Ten rodzaj instalacji zalicza się do instalacji elektrycznej i ma za zadanie chronić wszystkie urządzenia zasilane prądem w czasie wyładowań atmosferycznych. Instalacja odgromowa to nic innego jak piorunochron, który zwykle umieszcza się wszędzie tam, gdzie przebywa dużo ludzi, jest duże zużycie prądu i wysokie ryzyko uderzenia pioruna.