Menu

Warto wiedzieć

Instalacja elektryczna

Zanim prąd dotrze od nadajnika do odbiornika, musi przejść przez kilka odcinków, na które składa się nasza domowa instalacja elektryczna. Energia dostarczana jest do domu za pomocą przyłącza energetycznego (przyłącze może być podziemne lub podziemne).

Jak oszczędzać prąd w domu

Żyjemy w czasach, kiedy z prądu elektrycznego korzystamy niemal nieustannie. Wymogły to komputery, telefony komórkowe i wszelkie sprzęty w gospodarstwie domowym.  W tym artykule podpowiemy jak w prosty sposób oszczędzać prąd w domu i zyskać dzięki temu do 1000 zł oszczędności rocznie.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to rodzaj instalacji, ktory staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Wszystko dlatego, że w dzisiejszych czasach bardzo liczy się dla nas poczucie komfortu. Jakże miło jest wejść zimowym porankiem do łazienki, gdzie pod stopami nie leżą lodowate kafle tylko przyjemnie rozgrzane, albo ubrać buty, które po przebytym spacerze w deszczu są momentalnie suche i ciepłe.

Budowa domu - na instalacjach nie oszczędzisz

Budując dom często zastanawiamy się, jakie koszty okroić, żeby w ogólnym rozrachunku nie zbankrutować na tej inwestycji. Istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają nam takie oszczędności poczynić. Można pokusić się o gorszej jakości wykończenia, czy zakup mniejszej działki budowlanej, ale jest coś, na czym oszczędzać nie wolno. Tym czymś są instalacje.